AB “Grigeo” ketina parduoti 100% dukterinės kompanijos UAB “Grigeo Baltwood” akcijų

AB „Grigeo“ ir UAB „Grigeo Baltwood“ su Vokietijos bendrove „Homanit Holding GmbH“ pasirašė ketinimų protokolą dėl 100 proc. UAB „Grigeo Baltwood“ akcijų pardavimo. Sandoriui įvykus, „Homanit Holding GmbH“ per pusantrų metų Lietuvoje ketina investuoti 65 mln. eurų, UAB „Grigeo Baltwood“ dirbančių darbuotojų skaičių padidinti 2,5 karto, o pagaminamos produkcijos kiekį plėsti daugiau nei 4 kartus.

„Pastarojo laikotarpio mūsų įmonių grupės strategiją koncentruojame į dvi pagrindines verslo šakas – higieninio popieriaus ir kartono gamybą, tad investuotojo į medienos plaušo plokščių gamybą dairėmės keletą metų. „Homann Holzwerkstoffe Group“ yra stabili ir sparčią tarptautinę plėtrą vykdanti grupė, turinti MDF/HDF medienos plaušo plokščių gamybos fabrikus Lenkijoje ir Vokietijoje. Tikime, kad jos investicijos kartu su turima verslo šakos patirtimi kurs aukštos kvalifikacijos darbo vietas ir prisidės prie technologinių inovacijų plėtros Lietuvoje“, – komentuoja AB „Grigeo“ Valdybos pirmininkas ir Prezidentas Gintautas Pangonis. Anot G. Pangonio, sandoriui įvykus, „Homanit Holding GmbH“ investuotų į naujas gamybos linijas, pakeistų technologinį gamybos procesą ir tuo būdu didintų gamybinį pajėgumą ir įmonės kuriamą vertę.

„Homanit Holding GmbH“ yra įmonių grupės „Homann Holzwerkstoffe Group“ dalis. Pagrindinė įmonės veikla – MDF/HDF medienos plaušo plokščių gamyba, įmonėje dirba apie 1,5 tūkst. darbuotojų. 2016 metais įmonės apyvarta siekė 225 mln. eurų, EBITDA – apie 33 mln. eurų. Bendrovės produkcija teikiama baldų, durų gamybos, automobilių sektoriaus įmonėms. „Homanit Holding GmbH“ būstinė yra Herzbergo mieste Vokietijoje.

„Homann Holzwerkstoffe GmbH“ vykdančiojo direktoriaus Fritz Homann teigimu, įmonių grupės augimas pirmiausiai remiasi stabiliu finansiniu pagrindu. „Esame sukaupę stiprų finansinį rezervą, todėl investuojame į tarptautinę plėtrą. Pastaruoju metu esame investavę į dvi bendroves Lenkijoje, tikiu, kad ir investicija Lietuvoje bus gera bazė tarptautinei verslo plėtrai“, – sako F. Homann.

UAB „Grigeo Baltwood“ gaminama produkcija naudojama vidiniams baldų paviršiams, gyvenamųjų ir visuomeninių patalpų apdailai, interjero ir parodų stendams, standžioms pakuotėms bei kitiems plataus vartojimo ir įvairios paskirties produktams gaminti. Pirmasis Baltijos šalyse kietųjų medienos plaušo plokščių gamybos cechas Grigiškių fabrike pradėjo veikti prieš daugiau nei 50 metų. Vėliau, siekiant sutelkti veiklą, susijusią su medienos perdirbimu vienoje įmonėje, ši AB „Grigeo“ verslo dalis buvo perkelta į dukterinę bendrovę UAB „Grigeo Baltwood“. Šiuo metu kompanijoje dirba 140 žmonių, metinės gamybos apimtys siekia apie 23 mln. kvadratinių metrų, bendrovė 80 proc. produkcijos eksportuoja į Europos Sąjungos šalis. Planuojama 2017 m. bendrovės apyvarta – apie 17 mln. eurų. 100 proc. įmonės akcijų priklauso AB „Grigeo“. 2016 m. „Grigeo“ įmonių grupės versle medienos plaušo plokščių gamybos verslas sudarė 16%.

Grįžti atgal